Zpět na výpis zemí
CASAS PATRONALES

CASAS PATRONALES

Chile - Maule Valley

Vinice združení patronů - Casas Patronales, jak se dá volně název vinařství přeložit, se nacházejí v údolí Maule. Je to ideální domov pro vinohrady na nichž se rodí skvěle vyvážené hrozny..


Terroir není pro společnost Casas Patronales jen kus půdy se svým klimatem, půdním složením, atd... . Společnost díky moderním vinařským technikám a především lidem vyrábí ta nejlepší vína z jednotlivých odrůd. Zakládají si na tom, aby ze sebe odrůda vydala vše, v tom nejlepším provedení.

 Maule je dále na jih než hvězdné oblasti centrálního údolí Maipo a Colchagua. Velké množství pozemků v údolí Maule Valley (Denominación de Origen) znamená velké množství různorodých teroirů, od nízko položených údolí řek až po Andské vrchy. Maule je o něco chladnější než známější regiony a má více srážek v období zimy. Díky protékající řece Maule je zde více vláhy a přitékající voda z And ochlazuje cestou k Pacifiku mikroklima. Také vysoký rozdíl teplot mezi horkým dnem a velmi chladnou nocí pomáhá dozrávajímu vínu k vysokému stupni zralosti se zachováním vyšší kyseliny a minerality.  To je důvod, proč se Maule Valley v posledních 20ti letech stává stále vyhledávanějším regionem pro pěstování špičkových chilských vín.

Navštívit web CASAS PATRONALES