Zpět na výpis zemí
AZIENDA AGRICOLA RUSSOLO

AZIENDA AGRICOLA RUSSOLO

Itálie - Friuli

Rodinná historie Russolo je již více než století spojena se světem enologie (vědní obor zabývající se vínem a vinařstvím). Vše začalo koncem 19. století, kdy se Giovanni Russolo stal známým výrobcem vína v regionu Pordenone. Jeho syn Rino Russolo šel v otcových stopách, díky tomu se v 60. letech stalo vinařství Russolo významným distributorem italského vína a od té doby jsou velmi důležitou součástí vinařství v západním Friuli.
Rino Russolo se během 60. let aktivně podílel na vývoji italské enologie. Proslulým vinařem se stal i jeho syn Igino, který dal v roce 1974 firmě konkrétní podobu.
V roce 1990 firmu rozšířil Rino Junior o koupi vinic San Quirino, kam se počátkem roku 2000 přestěhovalo celé vinařství.
Vinařství se rozléhá na 17 hektarech vinic, kde jsou vysazeny odrůdy Chardonnay, Pinot Bianco a Pinot Grigio, Sauvignon, Cabernet-Sauvignon, Refosco a Muller Thurgau, ke kterému je přidán starodávný a vzácný Merlot dal Peduncolo Rosso. Vinice leží ve výšce mezi 120 a 160 metry nad mořem v podhůří Dolomit. Půda je zde kamenitá, bohatá na drobné a propustné oblázky. Významný vliv na charakter vína má i úžasné mikroklima, které je díky horám rozmanité a střídají se příjemně teplé dny s výrazně chladnějšími nocemi. Azienda Russolo produkuje cca 170 000 lahví ročně a v každé z nich se odráží rukopis vinařství, kterým je důraz na čistotu odrůdy a autenticitu místního regionu.

Navštívit web AZIENDA AGRICOLA RUSSOLO