Zpět na výpis zemí
KORNELL FLORIAN BRIGL

KORNELL FLORIAN BRIGL

Itálie - Alto Adige

Vinařství Kornell se nachází na úpatí Dolomitů, v oblasti Bolzano, v Alto Adige, v severovýchodní Itálii. Zaměřuje na oblastně oblíbené odrůdy Weissburgunder (Rulandské bílé), Pinot Grigio (Rulandské šedé), Sauvignon Blanc, a Gewürztraminer . Červené barvy zastupují vína z odrůd Merlot, Cabernet Sauvignon a Lagrein.

Vína jsou vyráběna tak, aby odrážela odrůdovost, charakter oblasti a specifika jejich půd. Rodinné vinice leží kolem Ansitzu v Siebeneichu, v Eppan Berg a Gries u Bolzana. Vína rostou v nadmořské výšce od 270 do 700 metrů. Více než 2 100 hodin slunečního svitu, střídání horkých dnů a chladných nocí. To vše na křemenných porfyrech v Siebeneichu ( tvrdé horniny s křemeno-živcovými krystalky, podobné hrubé žule) a vápencových hliněných půdách v Eppan Berg. Jižní - jihozápadní orientace svahů dělá zbytek - to vysvětluje vysoce kvalitní vína vinařství Kornell. Po řízené fermentaci v ocelových nádržích leží vybraná vína 14 až 18 měsíců v barikách a velkých dubových sudech. Před prodejem ještě zrají na láhvi téměř deset měsíců.

Mladý tým pod vedením majitele a vinaře Floriana Brigla se drží jednoduché filozofie: 

Mám štěstí a mám tu čest pokračovat v dědictví našich předků. Kornell pro mě znamená domov, tady je mé útočiště míru. Naše vinařství by také mělo zůstat domovem a zdrojem energie pro naše děti a budoucí generace. “
Florian Brigl

Navštívit web KORNELL FLORIAN BRIGL