Zpět na výpis zemí
TENUTA AMADIO

TENUTA AMADIO

Itálie - Veneto

Tenuta Amadio ztělesňuje propojení staré a zároveň současné duše tradice výroby a je výsledkem lásky a odhodlání několika generací rodiny Recha. Na vrcholu nejvyššího kopce Monfumo stojí starodávný kostel, který inspiroval logo Tenuta Amadio. Původ majetku sahá až do roku 1850, kdy zakladatel Amadio Rech koupil pozemky v kopcích Monfumo Castelli a začal pěstovat hrozny a jablka. Dnes vinařství vlastní 20ha, z toho na 12ha pěstuje révu.

Vinařství je zasazeno mezi kopce Asola. Postaveno je s pečlivostí pro začlenění do krajiny, vytesané do skály, tak aby splynulo v dokonalé harmonii s okolním prostředím. Je skvěle maskováno, až s téměř maniakálním přístupem při používání přírodních a místních materiálů, jako je dřevo a kámen. I střecha, fungující jako zahrada, je obklopená řádky vinné révy a dokonale zapadá do okolního terénu.

Ve vinici praktikují udržitelné zemědělství, protože věří, že je důležité zachovat kvalitní půdu, aby ji mohli předat plodnou i následným generacím. Sami ji obdrželi jako dědictví, které nemají právo znehodnotit.

 

Navštívit web TENUTA AMADIO