Zpět na výpis zemí
WEINGUT HERIBERT BOCH

WEINGUT HERIBERT BOCH

Německo - Mosela

Vinice, kterou rodina provozovala celé generace, převzal v roce 1989 Michaelův otec Heribert. Po sňatku s Anne v roce 1999, provozuje vinařství Michael spolu s manželkou a nyní dorůstajícími dvěma dětmi Maximiliánem a Laurou. Maminka Anne, vinařka a ekonomka obchodu, je zodpovědná za péči o zákazníky. A Michael, svého času pravděpodobně nejmladší vinař na Moselle, který už ve věku 16 let měl v péči první vlastní vinicí; ve věku 21 let již naplno pracoval ve sklepě.

Dnes je z něj vynikající vinař, který víno dělá s opravdovou láskou a vášní, s maximálním respektem k přírodě. O tom svědčí i práce v unikátní lokalitě Trittenheim Apotheke, díky které získal i podporu Evropského zemědělského fondu za práci ve strmém svahu! Tento jihozápadně orientovaný svah devonské břidlice s podílem spraší produkuje vynikající ryzlinková vína, ojedinělá na světě. Vinice má sklon až 70 stupňů a mnoho keřů starších 100 let.

Malé vinařství bylo postupně rozšířeno i o další vinice v nejlepších lokalitách Trittenheimu, takže nyní pěstují víno na více než 5 hektarech.

Navštívit web WEINGUT HERIBERT BOCH