Zpět na výpis zemí
TENUTE LOMBARDO

TENUTE LOMBARDO

Itálie - Sicílie

Rodinné vinařství Lombardo leží v centru Sicílie na území Caltanissetta a San Cataldo. Sua Altezza je jméno jejich panství, které rodina v roce 2013 obnovila a zrekonstruovala. Ten starobylý statek, kde po celá desetiletí existoval venkovský život, a zejména výroba vína, je dnes luxusním sídlem vinařství s nádherným výhledem do krajiny. Jedinečné panorama madonských hor na severovýchodě až k hoře Cammarata na severozápadě a k moři na jihu, jen umocňuje pocit unikátnosti starobylé stavby na náhorní plošině.

Od začátku rodina Lombardo věřila velmi vysokému potenciálu zejména sicilských domácích hroznů Catarratto (nejběžnější bílá odrůda) a Nero d'Avola (nejoblíbenější modrá odrůda na Sicílii).

Rostoucí poptávka po víně vedla rodinu k vytvoření nového moderního vinařství. Dnes se ve společnosti konají veškeré činnosti spojené se zpracováním sklizených hroznů až po stárnutí vína v malých a velkých sudech z francouzského dubu. Také výroba šumivého vína víno (metodou charmat) a jeho plnění do lahví.

Více než půl století je rodina Lombardo synonymem kvality na Sicílii. Otec Giuseppe a dnes i jeho tři synové - Salvatore, Gianfranco a Roberto, kteří jsou jeho oporou. Posláním společnosti je využití potenciálu území a domácích odrůd. Touží být vedoucí společností ve výrobě i ukazatelem kvality vína ze Sicílie.

 

Navštívit web TENUTE LOMBARDO